درست کردن انواع مکعب های یخی طعم دار

 انواع مکعب های یخی طعم دار

از جمله روشهای زیبایی و تزئین یخ های شکل دادن به قالب های یخ و ریختن مواد در داخل قالب های یخی است که باعث درست شدن اشکال زیبایی می شود که بسیار زیبا و خوشمزه هستند شما می توانید در این مقاله با سه یخ همراه باشید.

 

تزیین یخ قالبی برای شربت های مختلف در مهمانی :

روش های متعددی برای تزیین یخ وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان زیباترین تزیینات را برای مهمانی های مختلف داشت. یکی از پرطرفدارترین روش ها استفاده از میوه های خرد شده در یخ قالبی است که زیبایی خاصی به یخ ها می بخشد. برای این کار می توان نوع میوه را با توجه به شربت و نوشیدنی که قرار است سرو گردد انتخاب نمود ودر صورتی که میوه سایز بزرگی دارد آن را خرد کرد و درون قالب قرار داد و بعد از ریختن آب روی آن، قالب را در فریزر قرار داد تا کاملا منجمد شود. سپس از یخ های تزیین شده در تزیین لیوان شربت استفاده نمود.

 یخ طعم دار

 

کاسه یخی شفاف و فانتزی :

برای تهیه کاسه یخی نیاز به دو عدد کاسه در سایز های متفاوت دارید که لازم است آنها را داخل هم قرار داده و فاصله میانی را با آب و انواع گل یا میوه های خرد شده پر نمود و بعد از مدت زمانی که یخ داخل کاسه ها منجمد شدند، آن را از فریزر خارج نمود و یخ ها را از کاسه ها جدا کرد. در ادامه نمونه هایی از انواع کاسه یخی تزیینی زیبا را مشاهده می فرمایید که هر یک می توانند ایده جالبی برای تزیینات شما باشند و از آنها برای تزیین بستنی و نوشیدنی های مختلف نیز استفاده نمایید.

یخ طعم دار و تزئینی 

یخ قالبی با گل و سبزی :

علاوه بر انواع میوه ها می توانید از گل های زیبا و همچنین انواع سبزی معطر خصوصا نعناع برای تزیین داخل یخ استفاده نموده. تنها نکته مهم و قابل توجه در زمینه تزیینات مختلف یخ، استفاده از آب چند بار جوشیده است که باعث می شود یخ قالبی شفاف و زیبایی داشته باشید. تصاویر زیر می توانند ایده جالبی برای انجام تزیینات شما باشند.

یخ طعم دار و میوه ای

برچسب مقاله : , , , ,