طرز تهیه شربت پرتقال / به همراه خواص آن

طرز تهیه شربت پرتقال / به همراه خواص آن

مواد لازم برای شربت پرتقال :
آب پرتقال ۲ لیوان
آب ساده ۳ لیوان
شکر ۳ لیوان
فیله پرتقال ۱ کیلو
اسانس و رنگ پرتقالی در صورت دلخواه


طرز تهیه شربت پرتقال :

آب ساده و شکر را در قابلمه روی حرارت شدید قرار دهید.آب که به جوش آمد کف و جرم روی آن را بگیرید. حالا حرارت را کم کنید و به مدت ۳۵ دقیقه بجوشانید. حالا آب پرتقال را اضافه کنید. زمان بدهید تا به جوش آید. فیله های پرتقال را درون تنظیف نازکی بپیچانید و بعد از به جوش آمدن آب پرتقال به درون قابلمه اضافه کنید. حالا حرارت را کم کنید و به مدت ۳۵ دقیقه دیگر روی حرارت نگاه دارید. بعد از این مدت تنظیف را از قابلمه خارج کنید. تنظیف را وقتی سرد شد فشار دهید و این عصاره را هم به شربت اضافه کنید. وقتی که شربت حرارتش را از دست داد در یخچال نگهداری کنید.
نکات مهم در مورد شربت پرتقال

شربت پرتقال جزو نوشیدنی – انواع شربت میباشد
و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه میباشد .
شربت پرتقال را می توانید در وعده صبحانه – دسر – سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار – میل کرد .


خواص آب پرتقال :

پرتقال یکی از منابع عالی ویتامین CC است بنابراین خوردن آب آن نیز می‌تواند مقدار قابل‌ ملاحظه‌ای از این ویتامین محلول در آب را به بدن برساند. جالب است بدانید که محققان معتقدند که با خوردن یک پرتقال در روز، بدن دو برابر نیاز روزانه ویتامین CC دریافت می‌کند.

اگر پرتقال قرمز یا به اصطلاح خونی است، به میزان قابل‌ملاحظه‌ای بتاکاروتن یا پیش‌ساز ویتامین A نیز خواهد داشت. پس برای تقویت سیستم دفاعی بدنتان گاهی آب پرتقال و اگر کم‌خون هستید، آب پرتقالخونی را که به جذب آهن دریافتی از سایر مواد غذایی کمک می‌کند، بنوشید.

 

یخ بهداشتی را از کجا تهیه کنیم ؟

شما می توانید این نوشیدنی دلچسب را با مقداری یخ خند بنوشید . برای تهیه یخ نیز سعی کنید از یخ های بهداشتی استفاده کنید . شما می توانید یخ های بهداشتی سه یخ را از نزدیک ترین سوپر مارکت در شهر خود تهیه کنید .

 

برچسب مقاله : , , , , , ,