روش درست کردن یخ گل دار زیبا

نحوه درست کردن یخ گل دار

آیا تا بحال یخی دیده اید که در آن گل وجود دارد و در ظرف هایی در برخی رستوران ها هستند شاید دیده باشید این یخ ها بسیار زیبا هستند که به شکل زیبایی درست شده اند در این مقاله قصد داریم روش درست کردن یخ گل دار را برای شما آموزش دهیم شما میتوانید از گل های خوراکی متنوعی که وجود دارد برای اینکار استفاده کنید. در این مقاله با سه یخ همراه باشید.

 روش درست کردن یخ گل دار

اگر خودتان را برای میزبانی ضیافتی آماده می کنید، شاید بهتر باشد به جزئیات دقت بیشتری کنید و کدبانوگری خود را با پیاده کردن خلاقیت بیشتر روی خوراکی ها نشان دهید. یکی از ساده ترین اجزای میز ناهار یا شام، آب است و یکی از کارهای جالبی که می توانید بکنید این است که زیبایی گل های بهاری خوراکی را به خانه و به روی میزتان بیاورید و با آماده کردن تکه های یخ با گل های خوراکی به مبارزه با گرمای این فصل بروید.

 البته این گل های یخی برای هر مناسبتی و حتی پیک نیک ها و دورهمی ها هم مناسبند و خیلی راحت می توانید آنها را فوراً از فریزر درآورید و به نوشیدنی خود و مهمانان تان اضافه کنید.

 درست کردن یخ گل دار

 با گل های خوراکی شروع کنید. گل های خوراکی متنوع و زیادی وجود دارند، ولی باید اول آنها را شناسایی کنید و از منبعی مطلع کمک بگیرید. گاهی این گل ها را می توانید در عطاری یا فروشگاه های محلی خود نیز بیابید. یا می توانید آنها را از فروشگاه های اینترنتی سفارش دهید. همچنین از افرادی که در حوزه گل و گیاه خبره هستند هم می توانید کمک بگیرید. ارکیده های ریز نیز برای این منظور مناسبند.

روش درست کردن یخ گلدار

 درست کردن یخ گل دار

چند نکته مفید:

 1- بهتر است از قالب های یخ بزرگتر استفاده کنید که در نوشیدنی ها دیرتر آب می شوند.

 2- قالب های یخ سیلیکونی باعث می شوند که یخ ها را بدون آنکه بشکنند از قالب خارج کنید.

3- برای آنکه تکه های یخ شفاف تر باشند، از آب مقطر استفاده کنید. می توانید آب را دو یا سه دقیقه بجوشانید و سپس بگذارید کاملاً سرد شود و بعد در فریزر بگذارید تا کاملاً شفاف شوند.

گل ها را وارونه در قالب ها بگذارید. یک چهارم قالب ها را پر از آب کنید تا فقط روی گل ها را بگیرند. سپس قالب ها را در فریزر بگذارید تا ببندد. سپس دوباره آب اضافه کنید تا نیمه پر شود. قالب را دوباره به فریزر برگردانید و بگذارید تا آب ببندد.

روش درست کردن یخ گل دار

درست کردن یخ گل دار

دو مرتبه دیگر این کار را تکرار کنید تا قالب های یخ کاملاً پر شوند و ببندند. (اگر می خواهید لایه دومی از گل داخل یخ ها باشد، بعد از مرتبه سوم افزودن آب، گل ها را اضافه کنید.)

وقتی تکه های یخ کاملاً منجمد شدند، آنها را از قالب دربیاورید و در نوشیدنی ها بریزید. یادتان باشد که گل ها اندکی طعم به آب می دهند، بنابراین در انتخاب نوشیدنی دقت کنید. بهترین انتخاب برای تکه های یخ گل دار ، آب و شربت آبلیمو هستند.

با آنکه این کار کمی وقت گیر است، ولی فوق العاده جالب است و در نهایت میز پذیرایی شما را هیجان انگیز و زیبا می کند.

 

برچسب مقاله : , , , ,